Sesong (2 Jul 2025 - 30 Aug 2025) | ||
---|---|---|
Dag | Tider | |
Mandag | 08:30 | - 15:30 |
Tirsdag | Stengt | |
Onsdag | 08:30 | - 15:30 |
Torsdag - Fredag | Stengt | |
Lørdag | 08:30 | - 15:30 |
Søndag | Stengt |
Bli med på en spektakulær RIB-safari gjennom Isfjorden, der vi kombinerer fjordsafari med en naturskjønn fottur til den imponerende Hyperittfossen. Denne turen gir deg en unik mulighet til å oppleve Svalbards storslåtte landskap både fra sjøen og til fots – en perfekt opplevelse for eventyrlystne naturelskere!
RIB-safari gjennom Isfjorden
Vi starter eventyret med en spennende båttur gjennom Isfjorden, hvor vi passerer majestetiske fuglefjell. Her kan du observere et yrende fugleliv med arter som praktærfugl, lundefugl, alkekonge og polarlomvi, som hekker i de bratte klippene i sommermånedene. Og hold øynene oppe for sel, hval og hvalross.
Fottur til Hyperittfossen
Fra Elveneset begir vi oss til fots gjennom det arktiske terrenget, omgitt av unike geologiske formasjoner og dramatiske fjell. Målet er Hyperittfossen – en kraftfull foss omkranset av mørke, magmatiske bergarter. Her tar vi en velfortjent pause for å nyte en varm lunsj, mens vi lar oss fascinere av den rå, naturen som omgir oss.
Inkludert:
- Transport til og fra overnattingssted
- Flytedress, redningsvest, sko og briller
- Gåstaver
- Båtguide med nød- og sikkerhetsutstyr
- Søk – og redningsforsikring
- Lunsj, varm drikke og kjeks
Viktig:
- Vi anbefaler ikke denne turen hvis du er gravid eller har ryggproblemer
- Aldersgrense: 12 år eller 14 år dersom passasjeren ikke er i følge med en voksen. Høyde: innvendig benlengde minimum 74 cm.
- Egen bekledning: Ullundertøy, ullsokker, vindtett ytterbekledning og ekstra hansker
- En liten ryggsekk til ekstra klær og mindre gjenstander
- Vennligst informer om allergier eller andre preferanser på forhånd
- Det vil ikke bli gitt refusjon ved endring av rute pga. vær- og isforhold, sykdom eller kansellering av fly. Gjestens sikkerhet vil alltid være første prioritet. Vi anbefaler våre kunder å ha reiseforsikring.
- Svalbard Adventures forbeholder seg retten til å endre avgangstider samt kansellere turer ved for få deltagere i forhold til det oppgitte minimumsantall.
Billettype | Billettavgift |
---|---|
Pr.person | NOK 2 790,00 pr. person |
Med forbehold om prisendringer.