Hytten blant fjell og breer: 3-dagers fottur med kløvhund - Arctic Husky Travellers

TypeEkspedisjon

Bolterhaugen, 9171, Longyearbyen

Tlf: +47 99 29 39 43

Sjekk tilgjengelighet forHytten blant fjell og breer: 3-dagers fottur med kløvhund - Arctic Husky Travellers (Åpnes i et nytt vindu)

En person som går på tur med to hunder
  • En person som går på tur med to hunder
  • En person med to hunder og en flokk reinsdyr i bakgrunnen
  • Arctic Husky Travellers sin hytte
  • Innsiden av Arctic Husky Travellers sin hytte
  • Personer og hunder som går på en isbre
  • Tre reinsdyr i villmarka
  • En bålpanne og sitteplasser
  • Isbjørnspor på bakken
  • En person som går på tur med en hundeflokk
  • En person som sitter på hyttetrappa
  • Hytta Reinheim i et snødekt landskap
  • En person og en hund på tur som står ved siden av en steinpilar

Book Tickets Online

Tilgjengelig

Sesong (1 Jul 2023 - 30 Sept 2023)
DagTider
Mandag - FredagStengt
Lørdag10:00
SøndagStengt

Om

Besøk vår idylliske hytte i uberørte, stille Tverrdalen. Den eneste måten å komme seg dit om sommeren er til fots. Denne turen gir en helt spesiell mulighet til å oppleve Svalbards flotte villmark med våre trofaste firbeinte venner.

Dag 1: Vi henter deg på din innkvartering i Longyearbyen kl. 10:00 og kjører til vår hundegård som ligger 12 km utenfor Longyearbyen. Her vil vi informere deg om turen, utstyret og sikkerheten, pakke våre ryggsekker og møte våre firbeinte venner som skal bli med oss. Turen vil lede oss over fjellplatåer og isbreer med en spektakulær utsikt. Vi vil krysse over breer og klatre over et fjellpass før vi kommer til vår hytte i Tverrdalen – den eneste hytta i denne dalen. Våre pelskledde venner kan slappe av ute og være isbjørnvakter, mens vi nyter kvelden inne i hytta med et godt måltid foran peisen.

Dag 2: Vi tar en dagstur i det spennende nærområdet med en lett ryggsekk. Vandring på isbreen rett bak hytta, utforske moreneområdet eller bestige en av de mange fjelltoppene som omringer hytta, for så å slappe av med badstue og god mat tilbake på hytta om kvelden. Hvis vi er heldige, kan vi kanskje se en polarrev eller observere reinsdyr på nært hold fra hyttevinduet.

Dag 3: Vi forlater hytta etter frokost, følger en svak oppoverbakke til et fjellpass og deretter en langstrakt dal tilbake til vår hundegård i Bolterdalen. På veien vil vi krysse små og store bekker. Vi har gode muligheter til å se reinsdyr og de mange fine arktiske blomstene. Forventet ankomst til din innkvartering i Longyearbyen er mellom kl. 16.00 og 18.00.

Du bør være i gjennomsnittlig god fysisk form og i stand til å bære en ryggsekk på rundt 10-13 kg. Vi vil vandre ca. 15 km på dag 1 og 3, mens dag 2 kan justeres til gruppen og forholdene. Været i Arktis er uforutsigbart og kan endres på kort tid. Svalbard er høy-Arktisk med kalde temperaturer, selv sommerstid med nattefrost. Gjennomsnittstemperaturen sommerstid er +6°C, men i solveggen kan temperaturene bli opp mot 10-15°C.

Minimumsalder: 14 år. Hvis yngre ta kontakt med oss for en skreddersydd familietur.

Vektgrense: 110kg per person

Inkludert: Guide med alt nødvendig sikkerhetsutstyr, sovepose/sengetøy på hytta, alle måltider og redningsgaranti for Svalbard. Egen reiseforsikring må alle deltakere ha.

Viktig info: Minimum 2 deltakere på turen. I tilfeller med kun 1 deltaker vil turen bli kansellert eller gjennomført mot et ekstra gebyr.

Du vil trenge ullundertøy, vind- og vanntett ytre lag, solide fjellsko med god ankelstøtte og en god ryggsekk (minimum 45-50L). Ryggsekk kan lånes av oss. Vandrestaver og brodder vil dere få av oss. Vi sender deg en utstyrsliste i god tid før starten av turen.

Fasiliteter

Gradering

  • 3 - Passer for de med normalt god form Anbefales ikke for de med nedsatt bevegelighet (ulendt og noe bratt terreng)

Fasiliteter

Symboler

  • Ekspedisjon
  • Fottur
  • Mat
  • Overnatting seng

Veiledende priser

BillettypeBillettavgift
VoksenNOK 8 490,00 pr. person

Med forbehold om prisendringer.

Fasiliteter

Aktiviteter

  • fotturer

Aldersgrense

  • 14 år

Gradering

  • 3 - Passer for de med normalt god form Anbefales ikke for de med nedsatt bevegelighet (ulendt og noe bratt terreng)

Sesong

  • Polarsommer

Symboler

  • Ekspedisjon
  • Fottur
  • Mat
  • Overnatting seng

Varighet

  • 3 dager
  • flere dager

Sjekk tilgjengelighet forHytten blant fjell og breer: 3-dagers fottur med kløvhund - Arctic Husky Travellers (Åpnes i et nytt vindu)

TripAdvisor

TripAdvisor

Trip Advisor vurdering:

5 of 5 starter
  • Travelers Choice 2022
  • ypperlig
    353
  • svært bra
    5
  • gjennomsnitt
    0
  • dårlig
    0
  • forferdelig
    3

Nye vurderinger:

    Visit Svalbard Stiftelsen Miljøfyrtårn

    Ikke gå glipp av

    Ikke gå glipp av

    Ikke gå glipp av

    Ikke gå glipp av

    Ikke gå glipp av