Sesong (10 Feb 2023 - 21 Apr 2023) | ||
---|---|---|
Dag | Tider | |
Fredag | 10:00 |
Hos Husky Travellers får du bli med erfarne og kunnskapsrike guider som brenner for hundekjøring. Hundegården vår er liten med få hunder, og vi får derfor gitt hver enkelt hund den oppmerksomhet og kjærlighet de behøver. I tillegg er vi ekstremt stolte av våre hunder som har kjørt verdens lengste hundeløp, Iditarod, og vært på flere ekspedisjoner til Nordpolen.
Besøk vår idylliske hytte i skuterfrie Tverrdalen. Eneste måte å komme dit på er til fots, ski eller med hundespann. Denne turen gir en helt spesiell mulighet til å oppleve Svalbards villmark i all sin prakt og stillhet ved hjelp av våre firbente venner.
Den første dagen går gjennom dype og vide daler og over breer. Lunsjen inntas ved en flott isgrotte som vi også utforsker. Videre kjører vi over et fjellpass med spektakulær utsikt før vi tar turen nedover til vår koselige hytte i Tverrdalen hvor ingen andre menneskelige inngrep fins. Her fyrer vi godt i ovnen og slapper av med et bedre måltid mens våre trofaste hunder står utenfor som isbjørnvakter. Når mørket faller på er det kun lys fra stjernene og nordlyset som kan sees i den rene polare lufta her.
På dag nummer to utforsker vi nærområdet med mange spennende bre- og fjellformasjoner. Denne dagen står vi fritt til å gjøre det som gruppen ønsker og vi kan roe ned og nyte den vakre naturen som omringer oss.
Dag tre forlater vi hytta og tar en annen vakker rute hjem slik at vi får sett mest mulig de tre dagene vi har til rådighet. Den siste dagen på sleden blir enda finere når man har vendt seg til hundespannets rytme og kan slappe av mer på sleden.
Vi henter deg ved ditt overnattingsted i Longyearbyen kl. 10 på dag 1 og kjører til vår hundegård som ligger 12 km utenfor Longyearbyen. Her vil vi informere om turen, utstyr og sikkerhet. Deretter kler vi dere opp med varme klær og sko, gjør sledene klare og seler på hundene. Turen blir lagt opp som en rundtur med 2 overnattinger på hytten, der dag 2 blir en dagstur med lette sleder i nærområdet. Turen tilbake går en annen vei og forventet ankomst på ditt overnattingssted i Longyearbyen er kl. 18:00 dag 3.
Du trenger ingen tidligere erfaring med hundesledekjøring for å kunne delta, men du bør være i gjennomsnittlig god fysisk form. Været i Arktis er uforutsigbart og kan endre seg i løpet av få timer. Med både kulde og vind kan det fort bli kalde temperaturer.
Minimum alder: 12 år. Hvis yngre ta kontakt for egen skreddersydd familietur.
Vektgrense: 110kg per person
Viktig info: Minimum 2 deltakere på turen. I tilfeller med kun 1 deltaker vil turen bli kansellert eller gjennomført mot et ekstra gebyr. Gjestene får alt av varme ytterklær, sko, votter og lue av oss, men må ta med varm (helst ull) underbekledning. Sovepose, alle måltider og redningsgaranti for Svalbard dekker vi under turen.
Billettype | Billettavgift |
---|---|
Voksen | NOK 16 900,00 pr. person |
Med forbehold om prisendringer.